Archives for Aslanlar

Aslanlar

Aslanlar

    Latince adı Panthera leo lan aslanlar sokakta birlikte yaşadığımız sevdiğimiz kediler ile aynı familyadan dır.(Familia:Felidae=kedigiller) Fakat sokak kedilerinden farkı yırtıcı ve evcileştirilemez olmalardır. Birçok insan aslanları hayvanat bahçelerinde , belgesellerde ve özel safari turlarında , sirklerde görmüştü doğası gereği bu vahşi hayvanları etik olarak tartışılan , hayvanat bahçelerinde…
Devamı
Aslanlar

Aslan ve Kaplan Melezi Liger Belgeseli İzle

Büyük kedilerden Aslan ve Kaplanın hibritlenmesi(Çiftleşmesi) Ortaya çıkan melez bir ırk ' Liger ' ırkı.Ağırlığı 1 tona yaklaşan aslan ve kaplan melezi ' Liger' devasa boyutta büyük bir farkı türler arasında melez bir tür olduğu için kısır olarak dünyaya nesillerini devam ettirme şansı yoktur. (daha&helliip;)
Devamı
Aslanlar

Erkek Aslanın Ailesini Koruması ve Aslanların Kavgası Belgeseli İzle

Yavruları ve dişisi ile kendi alanlarını koruma altına almış olan alfa erkek aslanın ,aile bireylerine yaklaşmakta olan sürü dışından yabancı erkek aslanların yaklaşmakta olduğunu görü arkasında Alfa yani baskın erkek dişisini yavrularını korumak için yabancı erkek aslanlarla kıyasıya bir kavgaya girişir. (daha&helliip;)
Devamı