Tag archives for bitki belgeseli izle

Bitki Belgeselleri

Helikonya (Heliconia sp.) Bitkisi

Helikonya(Heliconia) bitkisi 15-300 cmye kadar büyüyebilen, doğal yaşam alanı Amerikanın tropikal bölgeleri, Pasifik adaları ve batı endonezya olan modifikasyona (değişime) uğramış olan kırmızı yaprakları içinde küçük sarı çiçekleri ile tanınan , kültür bahçelerinde kullanılan güzel ve gösterişli bir bitkidir. (daha&helliip;)
Devamı
Bitki Belgeselleri

Vanilya Nedir? Vanilya Bitkisi Nasıl Üretilir

Evlerde annelerimizin pasta , kek , börek ve sütlü tatlılarda kullandığı , marketlerde küçük paketlerde satılan vanilya baharatı Vanilla planifolia isimli orkidegiller ailesine ait vanilya bitkisinin meyvelerinden üretilen bir baharattır. Vanilla planifolia bitkisinin tropikal bölgelerde yetiştirilir ve  anavatanı Cava , Antiller Madagascar ve Meksika'dır. (daha&helliip;)
Devamı
Bitki Belgeselleri

Bitkilerde Böcekler ile Tozlaşma Nasıl olur?

Bitkiler dünyasında bitkitürlerinin nesillerini devam ettirmeleri için en önemli olay tozlaşma , döllenme ve meyve ve tohum oluşum süreçlerinin başlangıçıdışmanın (polinasyon) bir çiçeğin erkek organındaki polenin başka bir çiçeğin dişi organına ulaşmasına TOZLAŞMA şma çeşitli yöntemleri vardır. (daha&helliip;)
Devamı
12