Archives for Ağustos, 2012

Balina Belgeselleri

İspermeçet balinası (Sperm Balinası) Video İzle

Orta Amerika Ada ülkelerinde dominika ada devleti açılarında bilim adamı ve Sualtı fotoğrafçısı Howard Hall tarından kameraya alınan bir ispermeçet(sperm) balinası ait muhteşem görüntüleri balinası istese bir ısırık ile öldürecebileceği dalgıça hiçbir şey yapmıyor ve onunla yaptığı davranışlar ile iletişim kurmaya çalışıyor. (daha&helliip;)
Devamı
Böcek Belgeselleri

Arı Katili Hırsız Sinek

Hırsız sinek adı ile bilinen Diptera(Çiftkanatlılar) ailesine ait olan yaklaşık 7000 civarında tanımlanmış türü bulunan bir türlere Zosteria sp. ve Michotamia aurata 'yı verebiliriz. Arı katili olarak bilinen hırsız(soyguncu) sinekler genellikle avlanırken her türün kendine ait mimikri(taklit) özelliklerinide kullanıı katili bu sineklerin bazı türlerinde bombus arısına benzeyen görsel yapıları bulunur. Hırsız sinekler yada…
Devamı
Muhteşem ve Garip Hayvanlar

Kutup Porsuğu Belgeseli İzle

Latince adı Gulo gulo olan kutup porsuğu yada diğer bilinen adı ile ayı posuğu Kuzey merika ve kuzey avrasyanın subarctic ormalarında yaşayan memeli bir hayvandı porsukları yeme kyerken çıkardıkları homurtular ile ıca kutup porsukları beslenmek için rekabete girdikleri her hayvanla ki buna ayı ve kurtlarda dahil olup rekabete girer ve…
Devamı
Bitki Belgeselleri

Helikonya (Heliconia sp.) Bitkisi

Helikonya(Heliconia) bitkisi 15-300 cmye kadar büyüyebilen, doğal yaşam alanı Amerikanın tropikal bölgeleri, Pasifik adaları ve batı endonezya olan modifikasyona (değişime) uğramış olan kırmızı yaprakları içinde küçük sarı çiçekleri ile tanınan , kültür bahçelerinde kullanılan güzel ve gösterişli bir bitkidir. (daha&helliip;)
Devamı
Bitki Belgeselleri

Vanilya Nedir? Vanilya Bitkisi Nasıl Üretilir

Evlerde annelerimizin pasta , kek , börek ve sütlü tatlılarda kullandığı , marketlerde küçük paketlerde satılan vanilya baharatı Vanilla planifolia isimli orkidegiller ailesine ait vanilya bitkisinin meyvelerinden üretilen bir baharattır. Vanilla planifolia bitkisinin tropikal bölgelerde yetiştirilir ve  anavatanı Cava , Antiller Madagascar ve Meksika'dır. (daha&helliip;)
Devamı